1. Kelt tészták
A kroaszanban, fánkban, kelt tésztákban lévő élesztő éhgyomorra irritáló és puffadáshoz, gázképződéshez vezethet. Érzékeny gyomrúak fogyasszák a kedvenc kalácsukat, túrós batyujukat inkább a nap folyamán.
2. Paradicsom
A paradicsomban lévő csersav fokozza a gyomorsavképződést, ami éhgyomorra kellemetlen telítettségérzettel, sőt akár fájdalommal is járhat.
------------------------------------------------------HIRDETÉS-------------------------------------------
Légkeveréses Halogén Főzőkészülék:
38 800 Ft HELYETT 15 990 Ft!
Akár zsír vagy olaj nélkül is süthetünk benne. Füst- és szagmentes!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3. Citrusfélék
A narancs, a mandarin, a grapefruit magas savtartalma miatt izgatja a nyelőcsövet. Különösen igaz ez akkor, ha a nyelőcső gyulladásban van, mivel ez legrosszabb esetben akár gyomornyálkahártya gyulladáshoz is vezethet. Grapefruit helyett válasszunk reggelire bogyós gyümölcsöket (eper, málna, ribizli, áfonya, szeder, berkenye).
4. Kávé
Az üres gyomorra elfogyasztott kávé növeli a gyomorsavképződést. Mivel a gyomorban még nincs a sav megkötésére szolgáló tápanyag, így az izgatja gyomornyálkahártyát. Kedvenc kávénk élvezete előtt együnk pár falatot és igyuk a kávét tejjel. A lúgos kémhatású tej csökkenti a kávé savtartalmát.
5. Szénsavtartalmú italok
Az éhgyomorra fogyasztott szénsavas üdítők, italok lassítják az emésztést és székrekedést okozhatnak. A kólában lévő foszforsav különösen káros az üres gyomornak.
Egy ideálisan összeállított reggelivel pozitívan, energikusan indul a nap. Válasszunk az egészséges testsúly és vércukorszint megtartásához tápanyagokban gazdag, alacsony glikémiás indexű reggelit. Ideálisak például a különféle gabonapelyhek, müzlik.