2024. Április 29. hétfő
Hogyan segíthetjük az immunrendszer működését -  Kezd azzal, hogy nem gyengíted -  Most is a tudatos életmód a kulcs -  Kell az extra
Sajnos nem kell külön részletezni, mostanában olyan időket élünk, amikor mindennél fontosabb az egészségünk védekezőképességének erősítése. Ismerd meg, mivel segítheted szervezetedet abban, hogy fokozd az ellenálló képességedet a betegségekkel, fertőzésekkel és vírusokkal szemben is. Csak természetesen, hiszen az egészségünket azok a tényezők befolyásolják elsősorban, amit megeszünk, és azok a külső tényezők, amivel közvetlenül kapcsolatba kerül a testünk.

A jó védekező- és ellenálló képességünket többek között az immunrendszerünk biztosította védelmi rendszernek köszönhetjük, ezért az immunrendszerünk éberségének növelésével és működésének támogatásával, karbantartásával érhetjük el azt az állapotot, amikor immunrendszerünk egy félelmetesen hatékony védelmi rendszert biztosít számunkra. Előtte azonban fontos megérteni, hogyan is működik az immunrendszer, ezért olvasd el a keretes írásunkat is az immunrendszer működéséről.

Hogyan segíthetjük az immunrendszer működését

1., szüntessük meg az immunrendszert gyengítő körülményeket

2., életmódunkkal támogassuk a immunrendszer működését

3., tömény hatóanyag-kivonatokkal, mert egyébként nehéz bevinni a megfelelő koncentrációt

F2bel

Kezd azzal, hogy nem gyengíted

Azt már tudjuk, hogy a stressz bizonyítottan az egyik legnagyobb kockázati tényező, de nem is gondolná az ember, hogy a kevés alvás, a kialvatlanság is jelentősen gyengíti az immunrendszerünket. A stressz és alvászavar kombó még akár a hormonháztartásunk felborulását is okozhatja.

Nagyobb mennyiségű vagy rendszeres alkoholfogyasztás mellett is sokkal fogékonyabbá válunk a betegségekre, fertőzésekre - erről is sok kutatás látott már napvilágot.

A helytelen táplálkozás és a túlsúly is rontja esélyeinket abban, hogy szervezetünk felvegye a harcot a betolakodókkal, gombákkal, vírusokkal, baktériumokkal és parazitákkal.

Viszont jó hír, hogy ezek egyben életünk azon a területei, amelyeket saját hatáskörben meghozott döntésekkel befolyásolni tudunk,

tehát

Most is a tudatos életmód a kulcs

A napi rutinodba (akár apránként is) illeszd be azokat a tevékenységeket, amelyek hosszútávon is segítik az egészséged megőrzését. Ebbe beletartozik a megfelelő mozgás – lehetőleg a friss levegőn – az allergénektől és gyulladásnövelő faktoroktól mentes, egészséges táplálkozás, a minél kevesebb ártalmas vegyületet tartalmazó kozmetikumok használata, illetve a toxikus háztartási vegyszerek (oldószerek, festékek, permetezőszerek, klór) kerülése. Próbálj ki légzéstechnikákat, jógázz, táncolj…

Ahhoz nem fér kétség, hogy a természetnek volt ideje évmilliók alatt kidolgozni az evolúció és az adaptáció törvényein keresztül a leghatásosabb védelmi stratégiákat és mechanizmusokat. Ne szabotáld, hanem támogasd a működését,

de ne feledd:

Kell az extra

Ma már léteznek olyan étrend-kiegészítők, amelyek a megfelelő mennyiségben tartalmaznak immunrendszert támogató és erősítő vitaminokat, illetve ásványi anyagokat.

Imuntu2

Komplex receptúra az immunrendszer éberségének fokozása és támogatása végett.

Ismerd meg a Immun-Tuning termékcsomagot, mert itt megtudhatod, hogy miért annyira komplex és hatékony IMMUNRENDSZER TUNING csomag KOMPLEX IMMUNERŐSÍTÉS

IMMUN4U® Forte C-vitamint, D3-vitamint, Folsavat, Cinket, Szelént, Béta-glükánt, Shiitake- és Echinacea kivonatot tartalmazó étrend-kiegészítő tabletta

POWER4U® Magnéziumot, reishi-, astragalus-, ginseng- és ashwagandha kivonatot, rezveratrolt B-vitamin komplexet (B1, B3, B5, B6, B12) és extra mennyiségű, 4000 Nemzetközi Egységnyi D3-vitamint tartalmazó tabletta!

Olvasd el, hogy ezek a hatónyagok hogyan segítik egymás hatását, ezzel erősítve a védekezőképességedet az everlife.hu-n

Tekintsünk be egy picit a kulisszák mögé, lássuk, hogyan és milyen eszközökkel harcol az immunrendszerünk. Így megnyugodhatunk, hogy tényleg jó kezekben vagyunk, amennyiben partnerként, az életmódunkkal támogatjuk az immunrendszer hatékony működését.

Az immunrendszer dominánsan a limfociták (nyiroksejtek) és leukociták (fehérvérsejtek) által biztosítja a fő védelmi rendszerünket. Ilyen limfociták a T és B, illetve az NK nevezetű sejtek.

B-sejtek vagy B-limfociták A csontvelőben fejlődnek ki. A B-sejtek antigén (testidegen anyag) felismerést biztosító receptorral, azaz érzékelővel rendelkeznek. Ha így tetszik, ők azonosítják be a kórokozókat és emlékeznek is rá, hogy milyen ellenanyaggal győzte le őket az immunrendszer.

T-limfociták vagy T-sejtek A timuszban vagyis a csecsemőmirigyben válnak éretté, kis hányaduk pedig a mandulákban. Tevékenységük szerint aktív és memóriasejtekre osztják őket.

Ilyen főbb aktív T-sejtek:

• Segítő (helper) T-sejtek, a többi fehérvérsejtnek, a B-sejteknek és a T-killer sejteknek, valamint a makrofágoknak segítenek aktiválódni.

• Citotoxikus (killer) T-sejtek, elpusztítják a szervezet vírusfertőzött vagy rákos átalakuláson átesett sejtjeit.

• Regulációs T-sejtek folyamatosan felügyelik az immuntoleranciát, azt, hogy az immunrendszer ne támadja meg a saját szöveteket. Egy fertőzés vagy egyéb immunreakció végeztével lekapcsolják a sejtes immunválaszt.

• Mucosa T-sejtek, az emberek esetében a vérben, májban, tüdőben és a nyálkahártyákon fordulnak elő, ahol a mikrobák kórokozó telepei ellen védik a szervezetet.

• Memória T-sejtek, közös jellemzőjük, hogy hosszú az élettartamuk, és ha ismét találkoznak a rájuk jellemző antigénnel, gyors osztódással aktív utódsejteket hoznak létre. Így az immunrendszer a patogén kórokozó újabb támadására jóval előbb tud reagálni.

Az antigének olyan testidegen, rendszerint fehérje természetű anyagok, amelyek az immunrendszert valamilyen válaszra késztetik, általában ellenanyag-termelést váltanak ki.

Memória T-sejtek

Ha a rájuk jellemző testidegen anyaggal (antigén) találkoznak, általuk az immunrendszer a kórokozó újabb támadására jóval előbb tud reagálni.

NK T-sejtek

Összekötő kapcsot jelentenek a veleszületett és adaptív (környezethez idomuló) immunrendszer között.

Mint látjuk, hihetetlen biztonsági védelmi rendszer áll mögöttünk az egészségünket védve a nap minden percében, nincs is ennél megnyugtatóbb. Ha nem így lenne, az évmilliók alatt, a fajunkat ostrom alá vevő kórokozók széles palettája miatt, már rég kihaltunk volna.

SZPONZORÁLT TARTALOM


Szerző:

Tihor-Herczeg Kyra

táplálkozástudományi szakértő

Az Amerikai Anti-Aging Orvosi Akadémia tagja

 

2021. 11. 02.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés