2024. Május 17. péntek
A Szenior Akadémia 2022-es őszi online szemeszterének második alkalmán dr. Szekeres György, a Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika docense járta körül a szorongásos zavarokkal kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat, tendenciákat és terápiás lehetőségeket. Előadásában beszélt egyebek mellett a szorongásos zavarok elterjedtségéről, más testi és mentális betegségekkel való összefüggéséről, a COVID-járvány okozta szorongásról, illetve bemutatta a kezelési lehetőségeket is.

A Szenior Akadémia hetedik szemeszterének második előadásán dr. Szekeres György, a Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika docense „A szorongásos zavarokról” című előadásában rövid áttekintést adott arról, hogy a társadalom mekkora részét érinthetik ezek a zavarok.

Az osztályvezető kiemelte, hogy míg a pánikbetegség a népesség 2-4 százalékánál fordul elő, a pánikroham majdnem minden harmadik ember életében megjelenik legalább egyszer.

A nyugati társadalmakban becslések szerint a népesség 16 százalékát érinti valamilyen szorongásos zavar, ráadásul a nagy többség nem diagnosztizált, így az adekvát terápia sem érhető el számukra.

A szorongásos zavarok sok esetben más testi és mentális betegségekkel is összefüggnek, például a magas vérnyomással, cukorbetegséggel vagy a depresszióval és egyéb mentális zavarokkal.

A szakember kiemelte, hogy a COVID-járvány alatt a pszichiátriai ellátási lehetőségek is szűkültek, és a szorongáshoz vezető stresszfaktorok is felerősödtek.

Az előadás itt tekinthető meg:

https://youtu.be/i23U5IkZJnE


Forrás: semmelweis.hu
2022. 10. 25.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés