2025. Május 08. csütörtök
Mi az aranyér, és miért alakul ki? -  Mik az aranyér tünetei? -  Mit tehetünk a megelőzésért és enyhítésért? -  VenoprotEP – célzott támogatás aranyér és visszér esetén -  Összegzés: kis lépésekkel nagy változás érhető el
Az aranyér ma már szinte népbetegségnek számít: a felnőtt lakosság közel fele élete során legalább egyszer találkozik ezzel a kellemetlen problémával. Bár sokan kényes témaként kezelik, fontos tudni, hogy az aranyér kialakulása szoros összefüggésben áll életmódunkkal – különösen az ülőmunkával, mozgáshiánnyal és helytelen táplálkozással.

Mi az aranyér, és miért alakul ki?

Az aranyér a végbélnyílás környékén található vénás párnák kitágulása, amely lehet belső (a végbél belső falán) vagy külső (a végbélnyílás körül). A tágult erekben a vér pang, a vénák nyomása megnő, és ez kellemetlen tüneteket okoz.
Leggyakoribb kiváltó okok:

● Tartós ülőmunka, mozgáshiány
● Székrekedés vagy rendszeres erőlködés székletürítéskor
● Rostszegény étrend
● Túlsúly, terhesség, nehéz fizikai munka
● Genetikai hajlam

Megnézem a VenoprotEP filmtablettát>> 

Mik az aranyér tünetei?

● Véres széklet (élénkpiros vér a WC-papíron vagy a székleten)
● Viszketés, égő érzés a végbélnyílás körül
● Fájdalom üléskor, székeléskor
● Kitüremkedő csomók a végbélnyílás körül
● Teltségérzet, gyakori székelési inger Sokan az első tüneteket figyelmen kívül hagyják, pedig az aranyér nem múlik el magától – sőt, a panaszok súlyosbodhatnak, és akár műtéti beavatkozásra is szükség lehet.

Mit tehetünk a megelőzésért és enyhítésért?

1. Táplálkozás – a rostok szerepe

Az aranyér egyik fő oka a székrekedés, amelyet elsősorban rostszegény táplálkozás idéz elő. A napi ajánlott rostbevitel felnőtteknek legalább 25–30 gramm – ez főként zöldségekből, gyümölcsökből és teljes kiőrlésű gabonákból biztosítható.
Ajánlott:

  • ●Zabpehely, korpa, barna rizs
  • ●Sárgarépa, cékla, brokkoli
  • ●Szilva, alma, körte (héjjal együtt)
  • ●Lenmag, chia mag – bőséges folyadékkal!

Kerülendő:

●Finomított lisztek, cukros péksütemények
●Túl zsíros, fűszeres ételek
●Alkoholfogyasztás és túlzott koffeinbevitel

 
2. Mozgás – a keringés serkentése
Már napi 30 perc könnyű mozgás (gyaloglás, úszás, kerékpározás) is sokat segíthet a bélmozgások serkentésében és a vénás keringés javításában. Az ülő munkát végzőknek javasolt óránként legalább 5-10 percre felállni, átmozgatni magukat.

3. Kiegészítők – természetes támogatás belülről
Az aranyérrel kapcsolatos tünetek enyhítésére és az érfalak erősítésére több természetes eredetű hatóanyag is rendelkezésre áll. A magas hatóanyag-tartalmú gyógyszerek rendszeres használata hozzájárulhat a panaszok mérsékléséhez és a kiújulás megelőzéséhez.

VenoprotEP – célzott támogatás aranyér és visszér esetén

Amikor komoly fájdalommal és gyulladással állunk szemben fontos, hogy tisztában legyünk a kezelési lehetőségekkel, mielőtt sebészhez fordulnánk. Egyik ilyen alternatíva a gyógyszeres kezelés. A VenoprotEP érvédő hatású gyógyszer, gátolja a vénák tágulását és növeli a hajszálerek ellenállását. Kiválóan alkalmazható heveny aranyeres krízis kezelésére. Hatóanyagtartalmának köszönhetően a diosmin és hesperidin gyorsan és kíméletesen szünteti meg a kellemetlen panaszokat! Viszlát aranyér!

 

Amennyiben panaszai nem enyhülnek a kezelési protokollban szereplő időn túl mindenképpen forduljon szakorvoshoz.

Megnézem a VenoprotEP filmtablettát >>

Összegzés: kis lépésekkel nagy változás érhető el

Az aranyér nem válogat – de a mindennapi döntései igenis befolyásolják, hogyan alakul. A helyes táplálkozás, a mozgás beiktatása, és a VenoprotEP szedése együttesen hatékony segítséget nyújt a panaszok enyhítésére és az életminőség javítására.

Ne várja meg, míg a probléma súlyosbodik – figyeljen oda időben, és tegyen a komfortosabb mindennapokért!

 

Szponzorált tartalom


Forrás: Szponzorált tartalom

Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés