2020. Augusztus 14. péntek

válaszok: bőrgyógyász, nemigyógyász, kozmetológus

Dr. Jánosy Eszter bőr- és nemigyógyász, kozmetológus szakorvos válaszol


Viszketés és folyás jelentkezett a gyógyszerszedés alatt
A problémám, hogy Ureaplasma urealyticumot állapított meg orvosom, most párommal antibiotikumot szedünk, 10 napig. De a 4. napon viszkető érzést kezdtem érezni, és enyhe folyásom van, mintha nyálkás lenne, nem pedig túrós az állaga. Mióta a gyógyszert szedjük, nem voltunk együtt. Eddig nem éreztem viszketést, azért fordultam orvosomhoz, mert enyhe folyásom volt, de semmi mást nem érzékeltem, és ő kitenyésztette, így lett meg az eredmény. Az antibiotikum használata után felírt olyan kúpot, ami helyreállítja a hüvely flórát. Kérdésem: A viszketés, folyás az antibiotikum abbahagyása után elmúlik, vagy valami más okozhatja? Mit tegyek?
T. Barbara



Kedves Barbara!
Elképzelhető, hogy az Ön tünetei az antibiotikum-kezelés miatt jelentkeztek – erre biztos választ csak személyes vizsgálat alkalmával lehet adni. Amennyiben panaszai a felírt kúp alkalmazása után is megmaradnak, javaslom, hogy forduljon kezelőorvosához. Nemi élet csak a kontroll-tenyésztés negativitása után ajánlott.
Dr. Jánosy Eszter




Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés
Ajánló
Ajánló
Ajánló