A szájnyálkahártya problémái
Sokak által ismert és rettegett probléma az ajakherpesz, amely nemcsak fájdalmas, csúnya és kellemetlen, hanem fertőz is. Mit kell tudni az ajakherpeszről, és milyen kezelési mód ajánlható?
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN

A szájban, a nyelven jelentkező tűszúrásnyi, vagy akár érem nagyságú seb sokunknak okoz hosszabb-rövidebb ideig kellemetlenséget: ez a szájnyálkahártya fekélyszerű elváltozása, az afta.
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN

Különösen most fontos ezt tudni, az influenza, a téli megbetegedések, a koronavírus idején.
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN

Több betegség előhírnöke legelőször a szánkban üt tanyát, azaz a nyelv és a szájnyálkahártya már jóval a betegség megjelenése előtt árulkodik a közelgő veszélyről. Hogyan vigyázzunk a szánkra?
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN

Sokan nem is tudják, hogy szervezetükben herpeszvírus él: az első, sokszor nehezen beazonosítható tünetek után a vírus akár évekig is megbújhat, anélkül, hogy az ajkakon vagy a nemi szerven megjelenne a herpesz.
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN

Sokan enyhébb formában, otthon vészelik át a koronavírus fertőzést, esetleg úgy, hogy nem is diagnosztizálják azt. A magas lázzal, influenzaszerű tünetekkel jelentkező betegséget gyakran kíséri az ajakherpesz illetve az afta megjelenése. Mit tehetünk ellene?
BŐVEBBEN
BŐVEBBEN

További cikkeink