Nyomtatás 
Forrás: Vital.hu (https://www.vital.hu)

A túlsúly, narancsbőr, valamint az enzimhiány és a rossz emésztés összefüggései!

A statisztikák szerint minden 3-4. embernek van valamilyen emésztőrendszeri problémája. Ilyen a reflux, az epével kapcsolatos panaszok, ételintolerancia. Hogyan kellene picit tudatosbban táplálkozni, hogy könnyebb legyen a gyomrunk és komfortosabb a közérzetünk, illetve egy hosszabb hétvége vagy a nyaralás alatt ne szedjünk fel jó pár kilót?

RTL: Sok esetben a rossz emésztés általános rossz közérzettel jár, ami kihat a kedélyállapotra is. A statisztikák szerint minden 3-4. embernek van valamilyen emésztőrendszeri problémája. Ilyen a reflux, az epével kapcsolatos panaszok, ételintolerancia. Gyakran előfordul a kellemetlen közérzetet okozó a puffadás, gázosodás is, amit könnyen lehet az enzimhiánynak tulajdonítani. Hogyan kellene picit tudatosbban táplálkozni, milyen típusú ételeket ne párosítsunk egymással, hogy könnyebb legyen a gyomrunk és komfortosabb a közérzetünk, illetve egy hosszabb hétvége vagy a nyaralás alatt ne szedjünk fel jó pár kilót?

Kyra: Fehérjét, húsokat soha ne párosítsunk gyorsan felszívódó szénhidráttal, inkább rostosabb, grillezett vagy WOK-ban elkészített zöldséggel, friss cukormentes kevert zöldsalátákkal, inkább természetes laktobakteriális erjesztésű házi savanyúsággal…. stb. Hasznos tipp: Hűtés hatására módosul a keményítő, átalakul lassú felszívódású szénhidráttá, ilyen pl. a főzés után 24 órán át hűtőben tárolt krumpli vagy rizs is. Jelentősen lehet így csökkenteni a glikémiás indexet, hogy ne váltson ki azonnali inzulin választ, hiszen az inzulin raktározó hormon is, főleg hasi zsírpárnákat gyarapítja.

 

RTL: Valóban okozhat az enzim-hiány is súlygyarapodást?

Kyra: Nem értem, ha ennyi emésztőrendszeri panasz van Magyarországon, miért értik meg oly nehezen az emberek, hogy az enzimek nélkülözhetetlenek! Enzimek nélkül nem lehetséges az emésztés. Az enzimek darabolják fel a vegyületeket apró molekulákra, készítik elő az ételt az emésztéshez, a felszívódáshoz. Általuk lesz az ételből táplálék. Az enzimhiány elégtelen emésztést eredményez. Ez meggátolja a vékonybélben a hasznos tápanyag felszívódást. Mindez könnyen hiánybetegségekhez is vezethet, aminek egyik ismérve az erőtlenség, fáradékonyság. Ha tudatosan táplálkozunk és egészséges ételeket eszünk, enzim hiány mellett még ezek az értékes tápanyagok sem tudnak hasznosulni! Az ilyen embereket nevezzük minőségi éhezőknek.

 

A félig emésztett étel erjed, néha rothad a vastagbélben, ezáltal a paraziták, gombák és rothasztó baktériumok táptalaját képezi. Ennek eredményeként felborul a vastagbélflóra egyensúlya, mindez kihat a vastagbél falának épségére is, ami előbb-utóbb áteresztő bélszindrómához is vezethet.
Ez viszont már komoly betegség. Gyulladásokkal, autoimmun betegségekkel, ételintoleranciával, allergiákkal jár. Mindez gyengíti az immunrendszert és egy idő után metabolikus szindrómát is okoz, ami súlygyarapodással majd elhízással jár.

 

Az enzimhiány indirekt okozhat súlygyarapodást, hiszen az anyagcsere jelentős résztvevője! Tehát, ha hiányoznak az enzimek, az anyagcsere egyensúly is könnyen felborul.

 

RTL: Milyen jelek utalnak az enzimhiányra, hogyan ismerhetjük fel? Milyen összetételű étrend-kiegészítőkkel tudjuk pótolni az enzimeket [1], illetve milyen gyógyteák [2]kal tudjuk segíteni a komplex emésztést?

 

Kyra: A jó emésztés egy komplex folyamat. Sokan nincsenek tisztában az enzimek fontosságával. Az enzimek felelősek az ételben lévő fehérjék, szénhidrátok, keményítők és zsírok megfelelő átalakításáért. Ezáltal lesz az ételből értékes tápanyag, ami felszívódik és beépül a szervezetbe.

 

Enzimek nélkül nincs élet! Sajnos 35 éves kor után ezen enzimek termelése elég jelentősen megcsappan.
Ha étkezés után gyomor diszkomfortot, böfögést, vagy bármilyen bélgázosodás, puffadást, ételintoleranciát vagy hosszabb távon erőtlenséget tapasztalunk, legyen gyanús az enzimhiány.

 

Ekkor érdemes pótolni biztonságos, többnyire növényi eredetű enzim étrend-kiegészítőkkel [3]. Ilyen hatásos növényi proteolitikus enzim-kombó [4] a bromelain és papain (ananász és papaya KIVONAT).

 

A jó emésztés érdekében fontos a gyomor- és bélnyálkahártyát is regenerálni, erre egy hatékony megoldás gingerol kivonat [5]! Az általunk fejlesztett komplex enzim készítményt azt is tartalmaz!

 

A Laktáz enzim [6] nélkülözhetetlen a laktózintolerancia esetén, amikor a szervezet nem tudja lebontani a lakózt, azaz a tejcukrot.
A tengeri magnézium [7] hidratáltan tartja bélnyálkahártyát, segíti az energiatermelő anyagcsere-folyamatokat.
A természetes C-vitamin [8] sejtvédő, szabadgyök megkötő antioxidáns.
Az inulinnak [9] prebiotkus hatása van. A prebiotikus növényi rostok fontosak, a normál testalkatot biztosító vastagbélflóra táplálékai. Így hosszú távon életképes marad a jó élőflóra és kifejtheti jótékony hatását úgy az anyagcsere, mint az immunrendszer ideális működése érdekében.

 

Itt olvashatsz a FEDBOND CELL-LITE Enzimekről bővebben és meg is rendelheted. [10]

RTL: Mivel magyarázható, hogy a bromelain fehérjebontó enzimnek van gyuladáscsökkentő hatása is?

 

Kyra: A zsírszövetekben a méreganyagok feltorlódása okoz mikro-gyulladásokat. Ugyanakkor napi szinten keletkeznek hibás sejtek bennünk, amit az immunrendszerünk elpusztít. Ezeket az elhalt sejteket a falósejtek bekebelezik, de ahhoz, hogy ki tudjanak ürülni, a szervezetünk előbb le kell, hogy bontsa fehérjebontó enzimek által, különben nem szűnik meg a zsírszövetben a gyulladást kiváltó ok.

 

Ebben a kiürülést segítő, lebontási folyamatban sokat tudnak segíteni a nagy mennyiségű, és jó minőségű növényi fehérjebontó enzimek.
Ilyen például a papaya gyümölcsből kivont papain enzim [11] és az ananászból kivont megfelelő töménységű bromelain [12] fehérjebontó enzimek.

A pubmed.com szakmai portálra feltöltött klinikai kutatások szerint, ha nem az étkezéssel egy időben, hanem előtte vagy utána 2-3 órával vesszük be a proteolitikus enzimeket [13], így mivel nem a táplálékkal bevitt fehérjék lebontásában kell segédkezzenek, a szervezetben keletkező elhalt sejtek és káros fibrinek lebontásában és ezáltal a mielőbbi kiürülésében fognak segíteni. A fibrinek hosszú láncú fehérjék, ezek a különféle miómák fő összetevői is. Ezzel kapcsolatosan egyre több klinikai vizsgálat és jelentős kutatás zajlik.

RTL: Valóban a zsírszövetek gyulladásáról árulkodik a cellulit, azaz a narancsbőr is? Hölgyek esetében ez nem mellékes kérdés, főleg, ha közeledik a bikini szezon.

Kyra: A cellulit, narancsbőr nem más, mint egy méreganyagokkal telített zsírszövet, amelyben gyulladásos folyamatok zajlanak le. Ezért is tapad hozzá egyenetlenül a kötőszövet, ez okozza a csúnya látványt is.
Mit tegyünk ilyenkor? Fontos a bélfalat kimélő táplálkozás. Egy ilyen kúra alatt az étrend legyen cukor-, glutén-, A1 béta kazein- és laktózmentes. A szóját tartalmazó készítményeket is kerüljük!

Jót tesz a vér- és nyirokkeringés serkentése hideg-meleg váltakozó zuhannyal, a nyirok-masszázs, valamint a felesleges pangó, szöveti nedveket eltávolító, enyhe vízhajtó hatású gyógyteák [14] használata is.

Itt olvashatsz bővebben a FEDBOND CELL-LITE 7-féle Gyógynövényből álló speciális tea [15] receptúráról. A Rossmann és Dm drogéria láncok boltjaiban is megveheted

Innen is kiderül, hogy nem lehet egy cellulitot, azaz narancsbőrt csak kívülről kenegetni, ha a belső kiváltó okot nem szüntetjük meg, hiszen a szépség is belülről, egészséges működésből fakad!

Az egészséges életmódnak a mindennapjainkban való beágyazásához nagyobb tudatosságra van szükség. Ez a fajta gondolkodás elsősorban nem lemondásokkal jár, hanem máshova helyezi a fókuszt. Azokat a finomságokat készítjük el egészséges alapanyagokból és egészséges módon, amelyek hosszú távon a normál testi működést biztosítják.

Mondok egy példát a számomra legrémísztőbb ételre: többnyire fáradt olajban sült (akrolein keletkezik, rákkeltő hatású), glutént (tönkreteszi a vékonybél falát és a pajzsmirigy működését is), cukrot és tehéntejet is tartalmaz (mindkettő erős gyulladásnövelő, immunrendszer gyengítő). EZ NEM MÁS, MINT A TEJFÖLÖS, RESZELT SAJTOS LÁNGOS. Hogy még ártalmasabb legyen, van ennek porcukros változata is.

A lehető legtöbb káros anyagot egyben tartalamzó étel. Ez a tökéletes megoldás, ha karfiolos kinézetű durva narancsbőrt szeretnénk a combjainkon, hasunkon és fenekünkön látni! Ezt eszik sokan a strandon nyaralás alatt. Ezt még tetézik kólával, fagylalttal és pizzával. Természetesen ez 3-5 kiló súlyfelesleget jelent akár egy hét alatt is!
Tudom, hogy ízletes, de nem éri meg! Sok más finom étel létezik, ami még épít és szépít is!



A cikket a vital.hu-n az alábbi címen találja meg:
https://www.vital.hu/a-tulsuly-narancsbor-valamint-az-enzimhiany-es-a-rossz-emesztes-osszefuggesei