Nyomtatás 
Forrás: Vital.hu (https://www.vital.hu)

Koronavírus - Sikeres volt egy koronavírusos kismama műtüdőkezelése Budapesten

Fogyókúrázóknak: Légkeveréses Halogén Főzőkészülék

Sikeres volt egy koronavírusos kismama műtüdőkezelése, a 34 éves nő hetven nap után elhagyhatta a Semmelweis Egyetem (SE) klinikáját.



A nőnél tavaly november 11-én diagnosztizáltak a koronavírus-fertőzést, a betegség szövődményei miatt pedig sürgősségi császármetszést hajtottak nála végre a terhesség 34. hetében. A többször műtött, műtüdő-, azaz ECMO-kezelésben is részesülő édesanya és koraszülött kislánya egyaránt jól van.

Az egyetem közleménye szerint a kismamát a hatvani kórházból vitték november 15-én a SE-re a vírusfertőzés miatt kialakult súlyos tüdőgyulladás és a magzat életét is veszélyeztető oxigénhiányos állapot miatt.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Ha komolyan veszed a tartós fogyást,

és a későbbiekben is egészségesen szeretnél főzni:

Légkeveréses Halogén Főzőkészülék

- Akár zsír vagy olaj nélkül is süthetsz benne

- Füst- és szagmentes

- Mikró helyett is jó, mindent tud, amit egy mikrohullámú sütő, sőt tehetsz bele alufóliát, vagy akár tepsit is

- Megőrzi az ételek vitamintartalmát a kíméletes halogén főzési eljárásnak köszönhetően.

- Megtapasztalhatod az ételek valódi ízét, a zárt rendszerben sosem érzett ízek jönnek elő..

 

MEGNÉZEM A LÉGKEVERÉSES HALOGÉN FŐZŐKÉSZÜLÉKET >> [0]

----------------------------------------------------------------------------------------------------

A beteg általános állapota a műtét után stabilizálódott, a császármetszést követően öt nappal meg lehetett szüntetni a gépi lélegeztetést, amelyet azonban egy nappal később, a tüdő kiújuló funkciózavara miatt ismét el kellett indítani. A speciális, hasra fordított pozícióban alkalmazott gépi lélegeztetés ellenére a beteg - a koronavírus szövődményeként kialakult - globális légzészavarát nem sikerült stabilizálni, így fennállt a veszélye, hogy rövid idő alatt kritikus oxigénhiányos állapot alakulhat ki nála. Az orvoscsoport döntése nyomán november 21-én megkezdték az úgynevezett ECMO-kezelést, vagyis egy, a betegágy mellett elhelyezett műtüdővel helyettesítették a kismama tüdőkapacitásának jelentős részét. Az intenzív terápiás ellátás után a kismama rehabilitációja az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézetben folytatódik .

Az egyetem tudomása szerint ez volt Közép-Európában az első sikeres műtüdőkezelés a koronavírus okozta tüdőgyulladás terápiájában. Nemzetközi statisztikák szerint is ritka, hogy várandósoknál ennyire súlyos lefolyása lesz a Covid-19 betegségnek, európai és amerikai megjelenése óta alig néhány ilyen esetet regisztráltak.



A cikket a vital.hu-n az alábbi címen találja meg:
https://www.vital.hu/koronavirus_varandos_mutudo