2024. Április 19. péntek
Az elmúlt negyven év során közel megduplázódott azon emberek száma, akik magasvérnyomással élik életüket. Ugyanakkor az átlagos vérnyomás a mindenkori legalacsonyabb értékeit mutatja az Egyesült Államokban és számos fejlett országban.

„A magasvérnyomás (hipertenzió) a stroke és különböző szívbetegségek vezető rizikófaktora, évente körülbelül 7,5 millió ember haláláért felelős a világon. A legtöbb gondot a fejlődő országokban okozza” – nyilatkozta a kutatás szerzője, Majid Ezzati, az Imperial College professzora. „A magasvérnyomás többé már nem csak a nyugati világ és a gazdag országok problémája.”

Ennyiszer érné körbe a földet az évente elhasznált PET palackok száma>>>

A hipertenzióval élők száma 1975-ben 594 millió, mely 2015-re több mint 1 milliárdra duzzadt a nagy népesség és az idősebb populáció egyre növekvő száma miatt. A legnagyobb növekedést az alacsony- és közepes bevételű országokban tapasztalták, úgymint Ázsiában Bangladesh és Nepál, Afrikában Etiópia és Malawi. A betegség mai napig komoly gondot okoz a közép- és kelet-európai népeknél is, például Szlovéniában és Litvániában. Az Egyesült Államokban és néhány gazdagabb országban (Ausztrália, Kanada, Németország, Japán, Svédország) mindeközben a betegség előfordulásának csökkenése figyelhető meg. A kutatás eredményei szerint 2015-ben Ausztráliában, Kanadában, Nagy-Britanniában, Peruban, Szingapúrban és Dél-Koreában található a legkevesebb magasvérnyomással élő – nőknél minden nyolcadik, férfiaknál minden ötödik ember.

Állatbolondoknak itt a legjobb karácsonyi ajándék Amerikából>>>    

A WHO célkitűzése, mely szerint 2025-ig 25%-kal szeretné csökkenteni a betegség előfordulását a szegényebb országokban alkalmazott beavatkozások nélkül lehetetlen. A cél eléréséhez elengedhetetlen az egészséges étrend hangsúlyozása (sóbevitel csökkentése, a gyümölcsök, zöldségek elérhetőbbé tétele), illetve a szűrések és a kezelés javítása. Az eredményeket a The Lancet című kiadványban közölték.

Egy 190 éve ismert gyógyvíz áldásos hatásai>>>


Forrás: Medipress
2016. 11. 24.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés