2024. Március 28. csütörtök
A nem kívánatos szőr eltávolításának egyik bevált módja a gyantázás, amellyel – legalább is egy darabig – biztosítható a selymesen sima bőr.

A bőrgyógyász szerint azonban a gyantázást is megfelelően kell végezni ahhoz, hogy elkerülhető legyenek a problémák. „A házilag végzett gyantázás gazdaságos módja lehet a szőrtelenítésnek, de fontos, hogy tegyük meg a szükséges óvintézkedéseket” – javasolta Dr. Jessica Krant bőrgyógyász az Amerikai Bőrgyógyász Akadémia sajtótájékoztatóján. „Soha nem szabad napégett vagy rendkívül érzékeny bőrt gyantázni, és akkor is kerülni kell a gyantázást, ha valaki isotretinoin hatóanyagú akne gyógyszert szedett az előző hat hónapban. Érdemes a brazil gyantázást is szakemberre bízni, mert ezeken a területeken különösen érzékeny a bőr.”

Gyantázás előtt bizonyosodjunk meg arról, hogy a szőr hosszúsága körülbelül 6-8 milliméter. Az ennél hosszabb szőr már rendkívül nehézzé és fájdalmassá teheti a gyantázást. Nem ajánlott vény nélkül kapható retinol tartalmú bőrápoló termékeket, illetve vényköteles retinoidokat használni az arc gyantázását megelőző kettő-öt napban, mert így a szőrrel együtt a bőr egy részét is eltávolíthatjuk.

A fájdalom és diszkomfort érzés csökkentése érdekében vény nélkül kapható fájdalomcsillapítót is érdemes bevenni, vagy hideg borogatást is tehetünk az érintett bőrre körülbelül 30 perccel a gyantázás előtt. Az eljárás előtt finoman mossuk le a bőrt, hogy eltávolítsuk róla a szennyeződéseket, az elhalt bőrsejteket és a bőrápoló termékek maradványait. Ezután alaposan töröljük szárazra. A tiszta és száraz bőrön jobban megtapad a gyanta. „Gyantázás után hideg borogatással lehet enyhíteni a fájdalmat, kerülni kell a forró fürdőt, viseljünk laza ruházatot, és használjunk olyan hidratálót, amely nem tömíti el a pórusokat. Keressünk olajmentes, nem komedogén feliratú termékeket” – javasolja Dr. Krant. „Ha követjük a termékek használati utasításait, a házi gyantázás biztonságos és hatékony szőrtelenítési módszer lehet. Ha azonban valaki két napnál hosszabb ideig bőrpírt vagy duzzanatot tapasztal a bőrén, forduljon bőrgyógyászhoz.”


Forrás: Medipress
2016. 07. 01.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés