2024. Március 29. péntek
A Northwestern Egyetem kutatói vizsgálataik során arra a felismerésre jutottak, hogy a korai életkorban bizonyos környezeti tényezők felnőttkorban gyulladást okozhatnak, ami azután számos időskori megbetegedés – szív- és érrendszeri betegségek, cukorbetegség, autoimmun betegség, demencia – kockázatát megnövelheti.

A tudósok a Fülöp-szigetek lakói között végeztek vizsgálatokat, és azt találták, hogy a korai életszakaszban történő táplálkozás, továbbá a mikrobiális és pszichoszociális behatások döntően befolyásolják azt, hogy valakinek milyen lesz a gyulladásokat szabályozó kilenc gén ún. DNS-metilációja. A DNS-metiláció tulajdonképpen a DNS kis változását jelenti, amelynek viszont nagy szerepe van a gének működésében.

Ez a csúnya betegség a strandon kapható > > > 

A kutatást vezető Thomas McDade professzor szerint mindezek alapján ideje újragondolni azt a közkeletű vélekedést, miszerint a gének a fogantatás pillanatában meghatározódnak és a továbbiakban semmilyen változáson nem esnek át, hiszen sokkal inkább úgy tűnik, hogy a fentebb említett tényezők lenyomatot hagynak a génállományunkon és komoly kihatással vannak későbbi életünkre. A gének mellett tehát a környezeti tényezők is nagyon fontosak, legyen szó akár arról, hogy valaki szoptattak-e vagy nem, akár arról, hogy ki milyen évszakban született, vagy akár arról, hogy kit milyen családon belüli hatás ért, például hogy hosszú távon nélkülöznie kellett az egyik szülőjét.


Forrás: Medipress
2017. 07. 13.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés