2024. Április 25. csütörtök
Édes István kardiológusprofesszor szerint a magyar egészségügy legnagyobb eredménye, hogy az elmúlt két évtizedben 30 százalékról 10 százalék alá csökkent az akut infarktusban elhunytak aránya.

Húsz év alatt nyolcezerrel csökkent az akut infarktusban meghaltak száma – mondta a professzor a Debreceni Kardiológiai Napok keretében csütörtökön tartott sajtótájékoztatón. Édes István elsősorban a javuló ellátással, az Európában is példaértékű azonnali katéterterápiás beavatkozási lehetőségek megvalósításával magyarázta az eredményeket.

A kongresszus elnöke elmondta azt is, hogy az elmúlt húsz évben négy esztendővel nőtt a születéskor várható élettartam, ebből két év köszönhető a szív- és érrendszeri betegségek javuló ellátásának.

Czuriga István címzetes egyetemi tanár, a kongresszus titkára hozzátette: kongresszusuk az elmúlt 16 évben az egyik legrangosabb hazai posztgraduális kardiológiai fórummá vált. Az idei tanácskozás több mint ezer résztvevője elsősorban a koszorúér-betegségek és a szívritmuszavarok időszerű kérdéseiről, terápiájáról kap tájékoztatást. A főként gyakorlati-klinikai jellegű fórumon megismerhetik a világban alkalmazott legújabb kardiológiai irányelveket és ajánlásokat is.

Csiba László neurológusprofesszor a konferencián az agyi erek, a koszorúerek és az alsó végtagi perifériás erek megbetegedése közös gyökerének az érelmeszesedést nevezte. Ezért indokolt lenne e három megbetegedés együttes szűrésének bevezetése Magyarországon, bár ennek jelenleg szemléleti és anyagi akadálya egyaránt van – mondta.


Forrás: MTI
2011. 03. 04.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés